Velg en side

Om oss

Her kan du lese om historien bak spillmakerlauget, lære om styret og finne måter å kontakte oss.

Om Spillmakerlauget

Spillmakerlauget er en frivillig forening skapt for å hjelpe spillutviklere å danne et nettverk med likesinnede.

Vi ønsker å opplyse om spillutviklervirksomhet i Norge og holde arrangementer som game jams, workshops, utviklertreff og andre spennende events der vi samles for å lage spill eller snakke om spillutvikling.

Les om Spillmakerlaugets historie her

Om Spillmakerlauget Norge

Spillmakerlauget for hele Norge ble opprettet 16. juni 2015, men det var allerede landsmøte med alle daværende regionale laug 24.–26. januar 2014. Etter stiftelse var neste landsmøte 2. november 2018, men den nasjonale satsinga dabbet av rundt ett år etter det. På det digitale landsmøtet 24. oktober 2020 fikk SML Sør, Midt og Vest etablert tettere kontakt med hverandre, og de månedlige digitale treffene til SML Sør ble et nasjonalt samarbeid, og planer blir per august 2021 lagt for Game Jam Challenge, Test Bonanza. I løpet av høsten 2021 skal de ulike regionale laugene komme tilbake med sine lokale, fysiske spillmakertreff/utviklerøl.

Spillmakerlaugets visjon  

Læring – deling – utvikling

Spillmakerlauget er en organisasjon for norske spillutviklere med mål om å forbedre ferdighetene våre og å lære av hverandre – Lag bedre spill, bli kjent med andre spillutviklere!

Våre grunnleggende mål er å:

  • fostre et kreativt og inkluderende miljø for spillutviklere.
  • forbedre kommunikasjon innenfor spillutviklermiljøet.
  • tilby opplæring og muligheter for forbedring og deling av ferdigheter.
  • øke offentlig bevissthet om spillutvikling.

Medlemskap

Spillmakerlauget drives frivillig av styret, som jobber hardt for å skape tilbud for spillutviklingsinteresserte i Norge. Ved å være medlem hjelper du oss å finansiere alt vi gjør, fra nettsidearbeid til planlegging og tilrettelegging av aktiviteter for spillutvikler-communityet.

Som medlem får du:

  • Gratis eller rabattert inngang til de av arrangementene våre som har billetter.
  • Tidlig informasjon om enkelte av våre aktiviteter.
  • Egen profilside i vår spillmakerdatabase.
  • Stemmerett på årsmøter.
  • Mulighet til å stille i styre og andre tillitsverv.

     

    (Liste oppdateres.) 

 

Bli medlem her

Styremedlemmer

Styret i Spillmakerlauget er en sammensatt gjeng av folk innenfor forskjellige deler av industrien som ser behovet for mer sosial networking og en samlet innsats for å fremme spill-teknologi og -design.

Ta gjerne kontakt med oss gjennom kontaktskjemaet under.

Spillmakerlauget

Organisasjonsnummer
916 068 840 

Adresse
Terneveien 5B
4879 GRIMSTAD

E-post
styret@spillmakerlauget.no

Styreleder
Økonomiansvarlig
Targeir Attestog
Telefon: 47 38 72 32
targeir@spillmakerlauget.no

Nestleder
Ansvarlig for nettsted
Mads Stensrud
mads@spillmakerlauget.no

 

Medlemmer fra Sør
Hoda Salman
hoda@spillmakerlauget.no

Robin Amir Rondestvedt Moudnib
robin@spillmakerlauget.no

Vara
Mariell Grønnestad
mariell@spillmakerlauget.no

 

Medlemmer fra Vest
Marion Claireaux
marion@spillmakerlauget.no

Ørjan Blytt Polden
orjan@spillmakerlauget.no

Vara
Roland Kvam
roland@spillmakerlauget.no

 

Medlemmer fra Midt
Peder Lexau
peder@spillmakerlauget.no

Sekretær
Hallgeir Løkken

hallgeir@spillmakerlauget.no

Vara
Laura Gonzalez Fernandez
laura@spillmakerlauget.no

 

Medlemmer fra Øst
Dag-Erling Jensen
dag-erling@spillmakerlauget.no

Eventansvarlig
Håvard Christensen

havard@spillmakerlauget.no

Vara
Stein C. Llanos-Ytre
stein@spillmakerlauget.no

Spillmakerlauget Sør

Organisasjonsnummer
913 173 481

Adresse
Terneveien 5B
4879 GRIMSTAD

E-post
styret-sor@spillmakerlauget.no

Styreleder
Økonomiansvarlig
Targeir Attestog
Telefon: 47 38 72 32
targeir@spillmakerlauget.no

Nestleder
Ansvarlig for sosiale medier og medlemskontakt
Hoda Salman
hoda@spillmakerlauget.no

Styremedlemmer

Ansvarlig for nettsted og Global Game Jam Kristiansand
Mads Stensrud
mads@spillmakerlauget.no

Sekretær
Erik Hammer
erik@spillmakerlauget.no

Eventansvarlig
Mariell Grønnestad
mariell@spillmakerlauget.no

Eventansvarlig
Robin Amir Rondestvedt Moudnib
robin@spillmakerlauget.no

Spillmakerlauget Vest

Organisasjonsnummer
998 020 530

Adresse
c/o Marion Claireaux
Agnes Mowinckels gate 6
5008 BERGEN

E-post
styret-vest@spillmakerlauget.no

Styreleder
Sekretær
Marion Claireaux
marion@spillmakerlauget.no

Nestleder
PR-ansvarlig og ansvarlig for Bergen Game Jam
Ørjan Blytt Polden
Telefon: 95 70 50 69
orjan@spillmakerlauget.no

Styremedlem
Økonomi- og eventansvarlig
Roland Kvam
roland@spillmakerlauget.no

Spillmakerlauget Midt

Organisasjonsnummer
911 556 987

Adresse
c/o Leiv Eriksson Inkubator
Kybernesis
Postboks 1273 Torgarden
7462 TRONDHEIM

E-post
styret-midt@spillmakerlauget.no

Styreleder
Peder Lexau
Telefon: 97 77 83 12
peder@spillmakerlauget.no

Styremedlemmer

Hallgeir Løkken
hallgeir@spillmakerlauget.no

Laura Gonzalez Fernandez
laura@spillmakerlauget.no

Spillmakerlauget Øst

Organisasjonsnummer
913 038 045

Adresse
OSLO

E-post
styret-ost@spillmakerlauget.no

Styreleder
Dag-Erling L. Jensen
dag-erling@spillmakerlauget.no

Alexander B. Brecke
alex@spillmakerlauget.no

Atle Valan
atle@spillmakerlauget.no

Eirik Seeberg
eirik.seeberg@spillmakerlauget.no

Håvard Christensen
havard@spillmakerlauget.no

Vara
Kris Kåring
kris@spillmakerlauget.no

Stein C. Llanos-Ytre
stein@spillmakerlauget.no

Kontakt oss

1 + 8 =