Velg en side

Om oss

Her kan du lese om historien bak spillmakerlauget, lære om styret og finne måter å kontakte oss.

Om Spillmakerlauget

Spillmakerlauget er en frivillig forening for å hjelpe spillutviklere å danne et nettverk med likesinnede.

Vi ønsker å opplyse om spillutviklervirksomhet i Norge og holde arrangementer som game jams, workshops, utviklertreff og andre spennende events der vi samles for å lage spill eller snakke om spillutvikling.

Les om Spillmakerlaugets historie her

Om Spillmakerlauget Norge

Det første spillmakerlauget i Norge ble til i Bergen i 2011, og kort tid etter fulgte andre regionale laug med baser i Trondheim, Kristiansand, Oslo og Hamar. I januar 2014 samlet de seg til første landsmøte, og Spillmakerlauget for hele Norge ble formelt opprettet i juni 2015

Det var etter det varierende aktivitetsnivå i nasjonallauget, med bare landsmøte i november 2018 i resten av tiåret. På landsmøtet i oktober 2020 fant regionallagene i Sør, Vest og Midt sammen igjen og har etter det hatt stabil kontakt med hverandre. I 2020 etablerte Spillmakerlauget å ha fast digitalt treff hver måned. Etter stiftelse var neste landsmøte 2. november 2018, men den nasjonale satsinga dabbet av rundt ett år etter det. 

I mai 2021 ble Oslo-lauget (Øst) aktivt igjen og fikk igjen representanter i sentralstyret. Samtidig ble det satt i gang arbeid om å formulere tydelig visjon for Spillmakerlauget, som du kan lese nedenfor.

I september 2021 arrangerte Spillmakerlauget Game Jam Challenge, som vi håper at blir en årlig tradisjon. Vi har også ønske om å stelle til test bonanzas med med hobby- og kommersielle spill, digitalt og/eller fysisk. Når smitteverntiltakene for korona-pandemien letter, ønsker vi å få til faste fysiske treff igjen hver måned i alle byene der vi har aktive regionale laug. 

 

Spillmakerlaugets visjon  

Læring – deling – utvikling

Spillmakerlauget er en organisasjon for norske spillutviklere med mål om å forbedre ferdighetene våre og å lære av hverandre – Lag bedre spill, bli kjent med andre spillutviklere!

Våre grunnleggende mål er å:

  • fostre et kreativt og inkluderende miljø for spillutviklere.
  • forbedre kommunikasjon innenfor spillutviklermiljøet.
  • tilby kunnskapsdeling og muligheter for forbedring og deling av ferdigheter.
  • øke offentlig bevissthet om spillutvikling.

Medlemskap

Spillmakerlauget drives frivillig av styret, som jobber hardt for å skape tilbud for spillutviklingsinteresserte i Norge. Ved å være medlem hjelper du oss å finansiere alt vi gjør, fra nettsidearbeid til planlegging og tilrettelegging av aktiviteter for spillutvikler-communityet.

Årlig medlemskontingent er på 200 kroner. Halvårlig kontingent på 100 kroner er også tilgjengelig. Medlemskap gjelder fra betalingsdato til perioden er over, og det blir automatisk fornyet fram til oppsigelse.

For å være medlem, må du være 18 år. (Vi arbeider med å innføre ungdomsmedlemskap uten stemmerett snart.)

 

Som medlem får du:

  • Gratis eller rabattert inngang til de av arrangementene våre som har billetter.
  • Tidlig informasjon om enkelte av våre aktiviteter.
  • Stemmerett på årsmøter.
  • Mulighet til å stille i styre og andre tillitsverv.

     

    (Liste oppdateres.) 

 

Bli medlem her

Styremedlemmer

Styret i Spillmakerlauget er en sammensatt gjeng av folk innenfor forskjellige deler av industrien som ser behovet for mer sosial networking og en samlet innsats for å fremme spill-teknologi og -design.

Ta gjerne kontakt med oss gjennom kontaktskjemaet under.

Spillmakerlauget

Organisasjonsnummer
916 068 840 

Adresse
c/o Spillsenteret
Samsen kulturhus, inngang F
Vesterveien 2
4613 KRISTIANSAND S

E-post
styret@spillmakerlauget.no

Styreleder
Økonomiansvarlig
Targeir Attestog
Telefon: 47 38 72 32
targeir@spillmakerlauget.no

Styremedlemmer

Ørjan Blytt Polden
orjan@spillmakerlauget.no

Dag-Erling Jensen
dag-erling@spillmakerlauget.no

 

Spillmakerlauget Sør

Organisasjonsnummer
913 173 481

Adresse
c/o Spillsenteret
Samsen kulturhus, inngang F
Vesterveien 2
4613 KRISTIANSAND S

E-post
styret-sor@spillmakerlauget.no

Styreleder
Økonomiansvarlig
Targeir Attestog
Telefon: 47 38 72 32
targeir@spillmakerlauget.no

Nestleder
Mariell Grønnestad
mariell@spillmakerlauget.no

Styremedlem
Ansvarlig for sosiale medier og medlemskontakt
Hoda Salman
hoda@spillmakerlauget.no

Spillmakerlauget Vest

Organisasjonsnummer
998 020 530

Adresse
c/o Marion Claireaux
Agnes Mowinckels gate 6
5008 BERGEN

E-post
styret-vest@spillmakerlauget.no

Styreleder
Sekretær
Marion Claireaux
marion@spillmakerlauget.no

Nestleder
PR-ansvarlig og ansvarlig for Bergen Game Jam
Ørjan Blytt Polden
Telefon: 95 70 50 69
orjan@spillmakerlauget.no

Styremedlem
Økonomi- og eventansvarlig
Roland Kvam
roland@spillmakerlauget.no

Spillmakerlauget Midt

Organisasjonsnummer
911 556 987

Adresse
c/o Leiv Eriksson Inkubator
Kybernesis
Postboks 1273 Torgarden
7462 TRONDHEIM

E-post
styret-midt@spillmakerlauget.no

Kontaktperson
Peder Lexau
Telefon: 97 77 83 12
peder@spillmakerlauget.no

Spillmakerlauget Øst

Organisasjonsnummer
913 038 045

Adresse
OSLO

E-post
styret-ost@spillmakerlauget.no

Styreleder
Dag-Erling L. Jensen
dag-erling@spillmakerlauget.no

Alexander B. Brecke
alex@spillmakerlauget.no

Atle Valan
atle@spillmakerlauget.no

Eirik Seeberg
eirik.seeberg@spillmakerlauget.no

Håvard Christensen
havard@spillmakerlauget.no

Vara
Kris Kåring
kris@spillmakerlauget.no

Stein C. Llanos-Ytre
stein@spillmakerlauget.no

Kontakt oss

8 + 13 =