Velg en side

Om oss

Her kan du lese om historien bak spillmakerlauget, lære om styret og finne måter å kontakte oss.

Om Spillmakerlauget

Spillmakerlauget er en frivillig forening skapt for å hjelpe spillutviklere å danne et nettverk med likesinnede.

Vi ønker å opplyse om spillutviklervirksomhet i Norge og holde arrangementer som game jams, workshops, utviklertreff og andre spennende events der vi samles for å lage spill eller snakker om spillutvikling.

Spillmakerlauget (Secret origins)

 

Amit Ginni Patpatia var på Spillkonvent tilbake rundt 2012-2013 og ønsket å finne mennesker som kunne skape et miljø i Kristiansand. Han ble introdusert til Spillmakerlauget av Linn Søvig og fikk høre at det var noen som ønsket å starte noe i Kristiansand. Spillmakerlauget Sør ble startet av Jani Mattinen, Ine-Louise Andersen og Amit Ginni Patpatia den 01.10.2013 sammen med David Froholt og Kristian Foshaug fra Noroff Education. Det ble holdt lighting talks og gamejam, sammen med utviklerøl.

Det var mye opp og ned, utfordringer og personlig ting som foregikk som gjorde at ting stoppet opp. Jani og Ine måtte andre veier, hvor Amit måtte fokusere på master studie og ny jobb. Etter noen stille år ble Georg Engebakken og Paul Martin Tangen rekruttert til å bygge opp Spillmakerlauget Sør på nytt.

Over lengre tid har Spillmakerlauget vært i lokal avisen, NRK Sørlandet radio og et par andre ting. Sakte men sikkert har Spillmakerlauget Sør bygget opp litt av visuelle stilen, markedsføring, samarbeidspartnere og prøvd å organisere større samlinger.

Mellom 2017-2018 begynte ting å bli litt mer regelmessig med utviklerøl, spillquiz, foredrag, nettverking mellom Grimstad, Arendal og Kristiansand. Samarbeids partnere som lokal pub Håndverkeren bidra til lokaler og plakater. Makerspace Norway bidra til lokal og andre foredragsholdere til “tiny gamedev conference”.

Da Amit dro til Frankrike med jobb, ble Targeir Attestog ny styreleder for Spilmakerlauget Sør.

To be continued…

Medlemskap

Spillmakerlauget drives frivillig av styret, som jobber hardt for å skape tilbud for spillutviklingsinteresserte i Norge. Ved å være medlem hjelper du oss å finansiere alt vi gjør, fra nettsidearbeid til planlegging og tilrettelegging for spillutviklersamfunnet.

Som medlem får du:

  • Stemmerett på medlemsmøter
  • Tidlig tilgang til nyheter fra styret
  • Tilgang til våre sosiale og fag-orienterte aktiviteter
  • Egen side i vår spillmakerdatabase

Styremedlemmer

Styret i Spillmakerlauget er en sammensatt gjeng av folk innenfor forskjellige deler av industrien som ser behovet for mer sosial networking og en samlet innsats for å fremme spill-teknologi og -design.

Ta gjerne kontakt med oss gjennom kontaktskjemaet under.

E-post
styret@spillmakerlauget.no

Styreleder
Økonomiansvarlig
Targeir Attestog
Telefon: 47 38 72 32
targeir@spillmakerlauget.no

Nestleder
Ansvarlig for nettsted
Mads Stensrud
mads@spillmakerlauget.no

Medlemmer fra Sør
Hoda Salman
hoda@spillmakerlauget.no

Eventansvarlig
Robin Amir Rondestvedt Moudnib
robin@spillmakerlauget.no

Vara
Mariell Grønnestad
mariell@spillmakerlauget.no

 

Medlemmer fra Vest
Marion Claireaux
marion@spillmakerlauget.no

Ørjan Blytt Polden
orjan@spillmakerlauget.no

Vara
Elida Grøndahl
elida@spillmakerlauget.no

 

Medlemmer fra Midt
Peder Lexau
peder@spillmakerlauget.no

Sekretær
Hallgeir Løkken

hallgeir@spillmakerlauget.no

Vara
Laura Gonzalez Fernandez
laura@spillmakerlauget.no

E-post
styret-sor@spillmakerlauget.no

Styreleder
Økonomiansvarlig
Targeir Attestog
Telefon: 47 38 72 32
targeir@spillmakerlauget.no

Nestleder
Ansvarlig for sosiale medier og medlemskontakt
Hoda Salman
hoda@spillmakerlauget.no

Styremedlemmer

Ansvarlig for nettsted og Global Game Jam Kristiansand
Mads Stensrud
mads@spillmakerlauget.no

Sekretær
Erik Hammer
erik@spillmakerlauget.no

Eventansvarlig
Mariell Grønnestad
mariell@spillmakerlauget.no

Eventansvarlig
Robin Amir Rondestvedt Moudnib
robin@spillmakerlauget.no

E-post
styret-vest@spillmakerlauget.no

Styreleder
Sekretær
Marion Claireaux
marion@spillmakerlauget.no

Nestleder
PR-ansvarlig og ansvarlig for Bergen Game Jam
Ørjan Blytt Polden
Telefon: 95 70 50 69
orjan@spillmakerlauget.no

Styremedlem
Økonomi- og eventansvarlig
Elida Grøndahl
elida@spillmakerlauget.no

E-post
styret-midt@spillmakerlauget.no

Styreleder
Peder Lexau
Telefon: 97 77 83 12
peder@spillmakerlauget.no

Styremedlemmer

Hallgeir Løkken
hallgeir@spillmakerlauget.no

Laura Gonzalez Fernandez
laura@spillmakerlauget.no

Kontakt oss

3 + 6 =